niedziela, 8 maja 2011

Miejsce

Konferencja „Prze(d)sądy. O czytaniu kultury” odbędzie się w Miejskim Punkcie Kultury Prexer – UŁ przy ul. Pomorskiej 39/41.

Osoby spoza Łodzi, które przyjadą na dworzec Łódź Fabryczna będą miały blisko. Po dojściu do ul. Kilińskiego mogą wsiąść w dowolny tramwaj (1, 4, 5) jadący w kierunku ul. Pomorskiej i po trzech przystankach są prawie na miejscu, wystarczy dojść kilkaset metrów Pomorską.


Wyświetl większą mapę

Dojazd z dworca Łódź Kaliska jest bardziej skomplikowany i zalecamy wzięcie taksówki (z firm zrzeszonych, np. 19191, 800-400-400). Oprócz proponowanej przez Google Maps trasy można najpierw dojść do tramwaju linii 10 i 14 na al. Mickiewicza, pojechać w kierunku centrum aż do skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Tam należy przesiąść się w tramwaj linii 15 i jechać nim aż do skrzyżowania z ul. Kilińskiego. Prexer jest kilkaset metrów od przystanku.


Wyświetl większą mapę

Ze względu na dużą liczbę uczestników, sesje będą dzielone. W piątek od rana obrady plenarne będą wspólne, w sali Prexera na parterze, a następne referaty będą w dwóch blokach. Jeden będzie nadal w sali prexerowskiej, drugi zaś w sali kinowej na piętrze w tym samym budynku. Do dyspozycji prelegentów będą rzutniki multimedialne oraz laptopy. Na korytarzu będzie czekała kawa, herbata i słodki poczęstunek. Będzie można się tam również zaznajomić z poprzednią publikacją Koła, tomem Przestrzenie (tekstów) kultury, uzyskać informacje na temat samej konferencji, uniwersytetu oraz miasta, a także obejrzeć towarzyszącą wydarzeniu wystawę fotografii Matyasa Miseticsa zatytułowaną Sztuczne światło (w ramach FotoFestiwalu).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz